Do práce na kole 2021

V květnu jsme se opět aktivně zapojili do populární aktivity Do práce na kole, jejímž cílem je propagace cyklistiky jako moderního a zdravého způsobu dopravy s pozitivním vlivem na ŽP ve městech a obcích.

Do výzvy se zaregistrovalo 27 nadšenců z Austinu. Všem Austin uhradil startovné a v květnu se do práce pravidelně jezdilo na kole, chodilo pěšky nebo běhalo. Součástí bylo i několik doprovodných akcí pořádaných Vsetínem, jako společné aktivity, snídaně na cyklostezce nebo závěrečné vyhlášení na koupališti.

Jednou z aktivit byla i výsadba rybek do Bečvy. Nikoho z obyvatel malebného Valašska nemohla nechat chladným podzimní ekologická katastrofa na místní řece Bečvě, při níž uhynulo více než 40 tun ryb. Když jsme zjistili, že jedna z doprovodných akcí Do práce na kole je zaměřena na pomoc návratu života do řeky, neváhali jsme a příspěvkem 20 000 Kč spolu se jménem Austin Powder aktivitu zaštítili. Společně s dalšími účastníky vyjížďky jsme pak za podpory místních rybářů vysadili do Bečvy 2 tis. nových plůdků pstruha obecného, ikonické ryby našich vod.

A jaké byla na letošním DPNK naše výsledky?

• Zdolali jsme celkem 7 972 km zelených kilometrů, z toho 1 683 pěšky nebo v poklusu.

• Omezili jsme CO2 o celkem 1 042 kg.

• Sedmi zaměstnancům se podařilo splnit 100% pravidelnost.

Věříme, že se nás na DPNK 2022 sejde zase o něco víc.

Fotogalerie