Austin Detonator mezi nejlepšími exportéry roku

V roce 2018 jsme dosáhli historicky nejvyššího objemu tržeb na úrovni téměř dvou miliard korun. Export nám meziročně narostl o 43%. Růst to byl natolik významný, že se nám podařilo uspět i v celostátní soutěži EXPORTÉR ROKU.

Dne 9. prosince se v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu sešli zástupci firem a státních institucí na slavnostním vyhlášení 25. ročníku prestižní podnikatelské soutěže Exportér roku, kterou vyhlašuje Hospodářská komora ČR.  V silné konkurenci z celé republiky uspěla i firma Austin Detonator s.r.o., která se v kategorii exportérů nad 0,5 mld. Kč umístila na celkovém 29. místě. V kategorii nárůstu objemu exportu 2017 – 2018 se jí podařilo propracovat ještě výrazně výše a dosáhla na výborné 4. místo. Doslova „na bedně“ se však umístila v soutěži o cenu Bisnode, která firmy s největšími nárůsty exportu hodnotí z dlouhodobého hlediska dle mezinárodně respektované metodiky Dun & Bradstreet. Třetího místa Austin dosáhl s meziročním nárůstem exportu o 43%. Součástí ceny Bisnode je i mezinárodně uznávaný certifikát Top Rating, který mohou získat pouze firmy, které dlouhodobě splňují přísné podmínky D&B ratingu. Certifikát obchodním partnerům potvrzuje minimální úroveň rizika při spolupráci s oceněnou společností.

„Úspěchu v tak renomované soutěži, jakou je Exportér roku a která je vyhlašovaná již čtvrt století, si velmi vážíme. A mám-li tu příležitost, rád bych zde poděkoval především našim zaměstnancům, kteří na tomto výsledku mají lví podíl. V napjatém období na pracovním trhu jsme zvládli přijmout a zaučit 150 nových kolegyň a kolegů, zavést nové technologie a mnoho dalšího. To vše bez úrazu a v požadované výsledné kvalitě. Víme, že v budoucnu nebude snadné dosaženou metu překonat, a že již příští rok bude pro nás o něco složitější. Bereme to však jako další výzvu v řadě, se kterou se zajisté dokážeme opět úspěšně vypořádat.“ s potěšením reagoval na ocenění Jiří Václavík, ředitel společnosti.

Fotogalerie