Austin soutěžil v inovacích

Dne 24. listopadu se ve Zlíně konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Inovační firma Zlínského kraje 2021.

Konkurence byla tvrdá. S velmi kvalitními projekty se do soutěže přihlásilo celkem 26 firem našeho regionu. Na základě přihlášek,  kde účastníci podrobně popsali inovace, s kterými do soutěže vstoupili, odborná porota vybrala šest finalistů, z kterých pak vzešel vítěz tohoto ročníku. 

Austin Detonator, který je součástí korporace Austin Powder, do soutěže přihlásil dva projekty připravené a úspěšně realizované zkušeným týmem vývojářů z vlastního výzkumně-vývojového centra na Vsetíně. Oba projekty - neelektrická rozbuška Shock*Star PF a pilulová slož EPG - jsou součástí klíčového programu vývoje a zavedení do výroby nové výrobkové řady tzv. ekologických rozbušek. Produkty řady ECO se vyznačují sníženým či nulovým obsahem těžkých kovů, případně jiným pozitivním dopadem na životní prostředí. To je i případ rozbušky Shock*Star PF (Plastic Free), která výrazně snižuje zanášení plastů do přírody. 

S oběma výrobky jsme se probojovali až do finále mezi šest nejlepších. Na vítězství to však tentokrát nestačilo. Nezoufejme, další ročník soutěže se blíží :-)

Každopádně patří poděkování našim vývojářům a všem, kteří se na realizaci obou projektů podíleli. 

Fotogalerie